Aşılı Ceviz Fidanı Kaç Yılda Meyve Verir? Blog | Otel10.com
21.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Aşılı Ceviz Fidanı Kaç Yılda Meyve Verir?

Aşılı Ceviz Fidanı Kaç Yılda Meyve Verir?
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Aşılı ceviz fidanı çeşitleri Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu durumdan ötürü çeşitli sentezlemeler ile yapılan bir fidan olduğunu söylemek mümkündür.Yani bu çeşitler labaratuvarda geliştirilen fidanlar oldukları için meyve verimleri garantidir. Aşılı ceviz fidanı ilk yıl meyve vermeye başlar 5.yıldan itibaren meyveleri gelişerek ticari pazarda meyve olarak değerlendirilip satış görmeye başlar.

ilk yılda meyve chandler

Ceviz fidanı çeşitleri grup olarak yerli ve yabancı olarak söz konusu fidan gruplara ayrılmaktadır. Bunun ardından ise her grupta yerli ve yabancı olarak aşılı ceviz fidanı çeşitleri sıralanmaktadır. Yabancı ceviz çeşitlerinin yerlilere göre daha çok verimli olduğu söylenmektedir. Öte yandan zaten aşılı ceviz fidanı zaten genel olarak verimli bir fidandır. Yerli grubunda, Karman, Yalova, Bilecik ve Şebin aşılı ceviz fidanı çeşitleri bulunmaktadır. Yabancı grubunda ise Chandler, Fernor, Franquette ve Pedro gibi çeşitlerin bulunduğunu söylemek isteriz. Bu çeşitlerin hepsi aşılı ceviz fidanı olarak bilinen türlerdir.

Aşılı Ceviz Fidanı Fiyatları 2020-2021

Günümüzde tarımsal faaliyetler yürüten birçok kişi genel olarak üretimin maliyetli olduğundan şikayetçidir ve fidan konusunda ise her zaman ucuza kaçmaktadırlar. Bu nedenle de aşılı ceviz fidanı fiyatları bakımından her zaman için uygun fiyatları tercih edeceklerini söylemek mümkündür. Ancak genel olarak aşılı ceviz fidanı çeşitlerinin fiyatları birçok etkene göre belirlenmekte ve satıcı bu etkenlere göre pazara koymaktadır. Bu nedenle fiyatların satıcıdan satıcıya değiştiğini ve henüz net bir ya da standart bir rakamın olmadığını söylemek mümkündür. Ancak genel olarak uzmanlar her zaman için uygun fiyatlıların yerine, fiyat fark etmeksizin verimli olan aşılı ceviz fidanlarının tercih edilmesini önermektedir. Uzun vadede söz konusu ürünlerin daha çok kar sağlayacağı belirtilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ