Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri ve Yetiştiriciliği Tatil Hazırlıkları | Otel10.com
26.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri ve Yetiştiriciliği

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri ve Yetiştiriciliği
Misafir Puanı
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ceviz bahçesi kurmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ceviz fidanı türleri arasında chandler ceviz fidanı yer almaktadır. Bizde Balıkesir bölgemizde Bandırmalı fidan üreticileri tarafından üretelip Dünya’ya ihraç edilen Amerikan cinsi göz aşı fidan çetnır hakkında bilgilendirici yazımızı sizlerle paylaşmak istedik.

Chandler ceviz fidanı piyasada bodur ceviz fidanı olarak da bilinmekte olup bunun nedeni fidanın yarı bodur olmasıdır. Bu fidanlara talep çok olduğundan en güvenilir ve verimli olanları tercih etmek gerekir. Fidan siparişi verirken sertifikalı olanlara ve bu alanda uzman olan yerlerin seçilmesine özen gösterilmelidir. Genellikle verilecek siparişlerde fidan her yıl kasım ayından mart ayına kadar açık köklü olurken marttan kasım ayına kadar ise tüplü olarak temin edilebilir. Hangi ay olursa olsun fidanın sipariş verileceği yerin mutlaka bu iş için gerekli chandler ceviz fidanı üretim iznine sahip olup olmadığına bakılmalıdır.

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri Nelerdir?

Ticari değeri yüksek olan chandler ceviz fidanı özellikleri üreticilerin ilgisini çekmektedir. Buna göre bu fidan yerli çeşitlerine göre on ya da on beş gün kadar daha geç çiçeklenip yapraklanmakta ve bu nedenle ilkbaharın geç donlarından etkilenme riski daha düşük olmaktadır. Erken verime yatması, yüzde doksan oranında yan dallarda meyve tutma özelliğinin bulunması, meyvelerinin ince kabuklu olması, uç dallarda meyve tutan türlerine göre boyunun biraz daha kısa olması, iç renginin beyazlığı ve dolululuk oranının yüksek olması bu fidanların daha çok tercih edilmesine sebep olur.

Chandler Ceviz Fidanı Yetiştiriciliği

Ülke içerisinde ekolojik koşullara bakıldığında chandler ceviz fidanı dikimi deniz seviyesinden yaklaşık 1000 ile 1200 rakıma kadar yapılabilmektedir. Bu fidanlar yan dallardan meyve verdiğinden sık ekim tekniği ile dikilebilir. Eğer dikim yapılacak alan deniz seviyesinden 1200 rakımdan daha fazla yükseklikteyse bu durumda chandler ceviz fidanı yerine fernor ceviz fidanı tercih edilmelidir.

Sizlere önereceğiniz fidan sipariş firması Kapıdağ Fidancılık ile iletişim kurup detaylı bilgi almaktır. Temel amacın müşteri memnuniyetini sağlamak olması sayesinde her insanın ihtiyacına yönelik hizmet sunulur. Böylece müşteri memnuniyeti artmakla birlikte üretici firmanın hizmet ağı da genişlemektedir. https://www.cevizfidani1.com/ sayfasından da Kapıdağ Fidancılık’a ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ