Gayrimenkul Hukuku Davaları Nelerdir? Tatil Hazırlıkları | Otel10.com
22.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Gayrimenkul Hukuku Davaları Nelerdir?

Gayrimenkul Hukuku Davaları Nelerdir?
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Gayrimenkul hukuku daha çok ev, arsa, daire, konut, arazi ve apartman gibi taşınmayacak olan mallarla alakalı olan konuları içine alır. Bu hususta kira davası, kamulaştırılmış olan dava, tapu davası, istihkak davası ve izaley-i şuyu gibi davalar gayrimenkul davası konuları içerisinde yer alır.

Gayrimenkul hukuku kapsamında yer alan pek çok dava konuları daha yer alır. Özellikle başlıca olan ve en önemli davalar bu belirtilen dava konularıdır. Gayrimenkul hukuku hangi davalar ile ilgilenir gibi her türlü bilgiyi almanız mümkündür.

Gayrimenkul Hukuku Kapsamına Giren Diğer Davalar

Gayrimenkul hukuku kapsamında avukatlar en çok tapu işlemi, kira sözleşmesinin düzenlenmesi, alım ve satım sözleşmesinin hazır hale gelmesinde, şahsi hak tesisi sözleşmesi, ipotek sözleşmesinin denetlenmesi, yabancı kişilerin bir mülke sahip olması ve eser sözleşmesi gibi süreçlere hukuki hukuki destek sağlar. Bunun yanı sıra tapunun iptal edilmesi ve tescil davası, kira artırma davası, kira bedel davası ve tasarrufun iptal edilmesi davaları görülür. Sizde gayrimenkul hukuku davaları hakkında bilgi almak isterseniz https://beklerpartners.com/gayrimenkul-hukuku/ sitesinden hizmet alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ