HABER DETAYI

31 Ocak 2017 09:50

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Konaklama

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Konaklama

2015 yılında eğitim – öğretime başlayan ve en genç devlet üniversitesi olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrencilerine en iyi imkanları sunmak için her geçen gün yeniliklere imza atıyor. Henüz çiçeği burnunda olan üniversite şimdiden öğrencilerine sunduğu fakülte binaları, teknolojik ve eğitsel araçlar, konaklama imkanları ile göz dolduruyor.
Enstitü, fakülte ve yüksekokulları ile 10,000’e yakın öğrenciyi ağırlayan kampüsü sayesinde Türkiye’nin parlayan üniversitelerinden birisi haline gelen Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Farabi programı ile Türkiye’deki bütün üniversitelerle anlaşma yapmış durumda.

Ayrıca Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde bulunan 80 üniversite ile de anlaşma yaparak öğrencilerine Erasmus fırsatı da sunan üniversite Yüksek Öğretim Kurumu’nun ihtisaslaşma için seçmiş olduğu 8 üniversiteden birisi.

Üniversite’nin Çevre İllere Olan Uzaklığı

İstanbul ve İzmir’e 2,5 saat, Bursa ve Çanakkale’ye 1,5 saat gibi bir uzaklıkta bulunan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi özellikle çevresindeki bu illerden çok fazla başvuru ile karşılaşıyor. Hem ulaşım kolaylığı, hem Bandırmanın güzel bir kent olması hem de üniversitenin sunduğu imkanlar ile Onyedi Eylül Üniversitesi geleceğin en iyi üniversiteleri arasına girmeye aday.

Onyedi Eylül Üniversitesi Kalacak Yer

Bandırma’daki toplam pansiyon kapasitesi 4.000 civarındadır. Bunlardan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’na bağlı olan yurt sayısı üçtür. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesini tercih eden öğrencilerin çoğu devlet yurdu olarak bilinen Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda konaklamaktadır. Bahsettiğimiz bu yurtlardan Bandırma Öğrenci Yurdu ve Fatma Ana Öğrenci yurdunun öğrenci kapasiteleri toplamda 1,324’tür.

Erkek öğrenciler için de yapımı hala devam etmekte olan iki adet yurt daha olmakla beraber şu anda 452 öğrenci kapasiteli Ayhan Songar Öğrenci Yurdu vardır. Yapımı süren yurtların öğrenci kapasiteleri toplamı 700 olarak belirlenmiştir. Bandırma öğrenci yurtları denince akla gelen diğer yurtlar olan vakıf/özel yurtların öğrenci kapasiteleri toplamı da yaklaşık olarak 1,700 civarındadır.

Balıkesir Onyedi Eylül Üniversitesi yurtları her geçen yıl daha da gelişmektedir ve öğrenci kapasitelerini arttırmak için çalışmaktadır. Şu anda öğrencilerin kalacak yer sorunu yok denecek kadar azdır. Ayrıca bir çok Bandırma’da öğrenci özel yurt ve apartlarda konaklamaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status