iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması Tatil Hazırlıkları | Otel10.com
21.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Günümüzde telefonların tasarımı kadar özellikleri de önemli bir tercih unsurudur. Apple tarafından üretilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus en çok talep gören telefon modellerinden biridir. Müşteriler bu iki telefonun özelliklerini merak ediyor. Sizin için cimri.com üzerinden iPhone 7 ve iPhone 7 Plus karşılaştırması yaptık. İşte bu iki telefonun birbirinden farklı özellikleri…

Ekran Boyutları Farklı

Cep telefonu seçiminde cihazın ekran boyutu önemli bir kriterdir. iPhone 7’nin 4.7 inç ekran boyutu varken iPhone 7 Plus’un 5.5 inç ekran boyutu vardır. Bu iki telefonında ekran büyüklüğü her ne kadar farklı olsa da genel olarak geniş ekranlara sahiptirler. İstediğiniz zaman videoları ve fotoğrafları tam ekran yapabilirsiniz. Aynı zamanda şık ve sade bir ekran tasarımı bulunan bu cihazlarda hassas bir dokunmatik özelliği bulunur. iPhone 7 Plus ekran büyüklüğü olarak iPhone 7’ye göre bir adım öne çıkıyor. Cihazlarda ekran dokunmatiği türü ise kapasitif olarak tasarlanmıştır. Ayrıca retina ekran özelliği ile göz sağlığı düşünülmüştür.

Hangisi Daha Hafif?

Telefonların yazılımsal özellikleri kadar donanımsal ve tasarımsal özellikleri de önemlidir. Ağırlık olarak iPhone 7 Plus 188 gram olarak üretilmiştir. iPhone 7 ise toplam olarak 138 gram ağırlığa sahiptir. Bu nedenle iPhone 7 diğer modele göre daha hafiftir. Kullanım alanına göre telefonların ağırlıkları göz önünde bulundurularak seçim yapılabilir. Genel olarak iki telefon da cepte taşımaya uygundur. Aynı şekilde ergonomik oldukları için fazla bir yer kaplamazlar. Çantada ya da geniş cüzdanlarda bu telefonlar muhafaza edilebilir. Ayrıca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kendi kılıflarında kullanılabilir. Her iki telefonun temizliği kolay ve pratik bir şekilde yapılabilir. Bir bez yardımı ile ekran silinebilir ve kapaklar temizlenebilir.

Kamera Çözünürlükleri Aynı

Farklı modlarda çekim yapmaya uygun olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, yüksek kamera çözünürlüklerine sahiptir. İki cihazın da kamera çözünürlüğü 12 mega pikseldir. Böylelikle detay fotoğraflar çekilebilir ve geniş açılı fotoğraflar elde edilebilir. Portre, manzara ve doğa fotoğrafları çekimine uygun olarak tasarlanan bu telefonlar portatif olarak kullanılabilir. Aynı zamanda öz çekim yapılarak farklı fotoğraf açıları ayarlanabilir. Kullanıcı kendi isteğine göre istediği bir fotoğraf modunu seçebilir. Aynı zamanda yüksek çözünürlükteki kamera sayesinde videolar oluşturulabilir.

Bellek Kapasiteleri Ne Kadar?

Cep telefonlarında işlem yapma kapasitesini belek (RAM) belirler. Bellek ne kadar yüksek olursa işlemci  kadar performans gösterir. iPhone 7 Plus’ta 3 GB bellek vardır. Bu sayede istenilen video, program, oyun ve uygulamalar hızlı bir şekilde çalıştırılabilir. iPhone 7’de ise 2 GB bellek bulunur. Bu iki cihazın arasında 1 gb bellek farkı vardır. İşlemci çekirdekleri ise aynı olmakla beraber 4 çekirdeğe sahiptirler.  Diğer yandan iPhone 7 Plus’ta 1080×1920 (FHD) piksel ekran çözünürlüğü vardır. iPhone 7’nin ise ekran çözünürlüğü 750×1334 (HD+) piksel olarak tasarlanmıştır. Her iki telefon da çoğu video ve müzik formatını oynatabilir.

Güçlü Batarya Güçlü Telefon!

Telefon bataryaları, telefonların açık kalma ve kullanım sürelerini belirler. Genellikle Apple’ın çoğu telefonlarında bu süre uzundur. iPhone 7 Plus’ta 2900 mAh batarya kapasitesi mevcuttur. iPhone 7’de ise 1960 mAh batarya kapasitesi vardır. Her iki telefon da uzun süre açık kalabilir ve işlevini yerine getirebilir. Bu telefonlarda dakikalar içinde şarj edilebilir ve direkt kullanıma hazır hale gelebilir. Bataryalar lityum teknolojisi ile üretilmiştir. Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı olan bataryalar su ve nem geçirmez özelliktedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ