Marmara Bölgesi Günübirlik Tatil İçin En Popüler Noktalar Tatil Rehberi | Otel10.com
26.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Marmara Bölgesi Günübirlik Tatil İçin En Popüler Noktalar

Marmara Bölgesi Günübirlik Tatil İçin En Popüler Noktalar
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biri olan Marmara Bölgesi, Avrupa ve Asya arasında köprü görevi görmektedir. Marmara yaklaşık 67.000 kilometrelik bir yüzölçümüne sahiptir. Bölge nüfus olarak Türkiye’nin %8,5’ini temsil etmektedir. Bölge bir iç deniz olan Marmara denizini de içinde barındırır. TUİK verilerine göre bölgenin toplam nüfusu 23 milyonu geçmektedir.

Marmara bölgesi Türkiye’nin çeşitliliği en yüksek olan bölgelerinden biri olarak biliniyor. Bölgede sanayi, turizm ve daha birçok farklı alanın birlikte gelişmesi, bölgenin ihtiyaçlarına kendi içinde cevap verme kapasitesini arttırıyor. Otomativ, metal sanayi, işlenmiş gıda, hazır giyim ve daha birçok iş dalı bölgede yoğun olarak varlığını gösteriyor.

Marmara bölgesinde yoğun yaşamında küçük bir ara vermek isteyen kişiler için onlarca farklı seçenek bulunuyor. Günübirlik olarak yoğun yaşamından uzaklaşmak isteyenler için Marmara Bölgesinin En Popüler günübirlik tatil yerlerini araştırdık.

ağva

AĞVA

Ağva Gezilecek Yerler

Ağva İstanbul’a 97 KM’e uzaklıkta, günübirlik tatil arayışında olanlar için ya da hafta sonunu küçük bir tatil ile geçirmek isteyenler için müthiş bir seçim. Bölgeye ulaşımın kolay olması, çeşitli tatil aktivitelerinin sürekli olarak düzenlenmesi bölgeyi özel yapıyor. Ağva doğal güzelliği dışında film ve dizi çekimlerinin sıkça yapılmasıyla bilinen yerlerden birisi. Burada kaldığınız bir otelde daha önce film ya da dizi çekilmiş olma ihtimali oldukça yüksek. Ağva’da kesin uğramanız gereken yerlerden bazıları şunlar; Ağva Plajı, Kadırga Koyu, Kilimli Koyu, Göksü Nehiri, Hacılı Köyü, Saklı Göl, Kurudere Şelalesi,
Ağva’da kısa bir tatil yapmak isteyenler için ev kiralama seçenekleri de bulunuyor. Buraya özel birçok farklı konseptte günlük kiralık evler bulunuyor. Bu evlerin kirası 200TL ile 800TL arasında, evin özelliklerine göre değişiyor.

assos

Assos – Behramkale

Assos Tatil Noktaları

Ayvacık Assos, Çanakkale ilinde yer alan tarihsel değeri ile öne çıkan tatil noktalarından birisidir. Bölge sakin ve yeşil doğası ile Marmara bölgesinde günübirlik tatil fırsatı arayanlar için eşsiz bir tatil fırsatı sunmaktadır. Antik Çağ’dan beri bir yerleşim yeri olan Assos, Andezit kayalıkları üzerine kurulu bir belde. Bölgenin tarihi tunç çağına kadar uzanıyor. Bölgede tapınaklar, hamam, tiyatro ve lahitler gibi birçok farklı kültürden izler bulunuyor. Tarih içerisinde birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan Assos, dünyanın en kozmopolit yerlerinden birisidir.
Masmavi güzel bir deniz, tarihi izler, kültürel yapıtlar Assos’u bambaşka bir nokta haline getiriyor. Bütün bunların yemyeşil bir doğada birleşmiş olması tarihi doğaseverlerin ayağına getiriyor. Yaz dönemi çok yoğun bir sezon geçiren Assos’da denize karşı balık yiyebilir, liman restoranlarına gidebilirsiniz. Bölge birçok güzel koya ev sahipliği yapıyor, bu koylarda denize girebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.
Assos’ta yer alan otellerin sayısının az olması ve yaşanan yoğunluk otel fiyatlarının artmasına neden olabiliyor. Bu nedenle Assosta günlük ev kiralamak 300TL ile 800TL arası fiyatlara mümkün.

avşa adası

Avşa Adası

Avşa Adası Günübirlik Tatil

Marmara bölgesinde olması ve özellikle İstanbul’a yakın olması nedeniyle, Avşa Adası son yıllarda en çok ziyaret edilen adalardan biri olmuş durumda. Ada’nın aldığı yoğun ilgi ve yapılan yatırımlar sonucunda, Avşa Adası tatil severler için bir cennet halini almış durumda. Avşa adasında hareketlilik günün 24 saati devam ediyor. Burada gece hayatında eğlenebilir ya da gün içinde deniz ve sahil yolunda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Bölgede turizmin gelişmiş olması nedeniyle sosyal hayata ait tüm farklı etkinlikleri bulmak ve katılmak mümkün.
Avşa Adasında daha farklı bir tatil deneyimi için Avşa günlük kiralık villa gibi seçenekleri değerlendirmek mümkün. Burada günlük villa fiyatları 600TL ile 3000TL arasında değişiyor.

avşa adası günlük kiralık ev

Avşa Günlük Kiralık Ev

Tatil Noktalarında Günlük Ev Fırsatlarını Yakalayın!

Güzel bir tatil planı yapmak için Flatfy emlak arama motoru, kullanıcılarına büyük bir şans sunuyor. Tatil yapmak istediğiniz bölgede bulunan tüm emlak ilanlarını tek tek incelemek yerine Flatfy ile tek tıkla bütün kiralık ilanlarını görmek mümkün. Sizler için filtrelenmiş ilanlar ile aradığınız günlük kiralık evi ya da villayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Türkiye’de ve dünyada birçok farklı noktada hizmet veren Flatfy, tatil bölgelerinde sadece kiralık ilanları değil satılık konut, arsa gibi ilanları da kullanıcılarına sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ