Schengen Vize Ücretleri 2021 Blog | Otel10.com
26.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Schengen Vize Ücretleri 2021

Schengen Vize Ücretleri 2021
Misafir Puanı
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Schengen vize ücretleri bu antlaşmaya tabii 26  ülkenin ortak komisyonu tarafından belirlenip her yıl Mayıs ayında açıklanmaktadır. 2019 yılında 60 EUR olan Konsolosluk harç Bedeli 2020 yılında 80 EUR’a çıkarılmıştır. Şangen vizesinde başvuru ve, aracı kurum hizmet ücretleri de 2020 yılında artış göstermiştir. Ayrıca Schengen birliği ülkelerinde uzun süreli kalma hakkı tanıyan D tipi vizeler için harç ücretleri 100 EUR olarak belirlenmiştir.

Not:Covid – 19 sebebiyle Türkiye’den Schengen Bölgelerine yapılacak seyahatlerde kısıtlama ve karantina uygulamaları yapılabilmektedir. Aynı zamanda kara yolu ile gidişlerde taşıt geçişine kapatılan gümrük kapıları olabilmektedir.  Kısıtlamalar ülke bazında farklılık göstermektedir. Hedef ülkede ne kadar kalındığı ve transit geçiş yapılan ülkelere bağlı olarak Türkiye’ye dönüşlerde de Covid-19 testi zorunluluğu uygulanabilmektedir. Vize başvurusu yapmadan önce güncel durum hakkında bilgi alınız.

0850 241 1868

Schengen Vize Fiyatları 2020-2021

Aşağıda akredite acente tarafından belirlenene 2020 güncel Schengen vize Fiyatları verilmiştir.

Hizmetler TuristVizesi UlusalVize
Form veDilekçe 15 EUR 15 EUR
Randevu Alma 10 EUR 10 EUR
AracıKurumÜcreti 30 EUR 30 EUR
VizeHarçları 80 EUR 100 EUR
AcenteHizmeti 25 EUR 30EUR
SeyahatSigortası* 8 EUR 8 EUR
Express VizeHizmeti** 55 EUR 75 EUR
Toplam: 140 EUR 185 EUR

Express vize hizmetinde vize 10 iş günü içerisinde teslim edilir. Sadece İstanbul Konsolosluklarına yapılan başvurular için geçerlidir. Ankara, İzmir ve Bursa illerinde bulunan konsolosluklarda bu hizmet sunulmaz.Vize başvuruları yoğunluğa göre planlı seyahatten en geç 15 gün içerisinde yapılmalıdır. Geç başvuru sebebiyle seyahat tarihine kadar yetişmeyen vizeler için ücret iadesi gerçekleştirilmez.

1 haftayı kapsayan 30000 EUR  teminatlı seyahat sigortası 8 EUR dur. Daha uzun yapılacak konaklamalar için vizem.net üzerinden fiyat alınmalıdır. Seyahat öncelikle Scgengen başvurusu yapılan ülkeye gerçekleşmelidir. Bölge sınırlaması yoksa başvurular İstanbul’dan yapılmaktadır.

Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Schengen vizesi başvuru yoğunluğuna ve başvuru yapılacak ülke konsolosluğuna göre değişmektedir. Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurular ortalama 12 iş günü içerisinde onaylanıp adrese kargolanmaktadır. Başvuru için gerekli evraklar merkez ofisimize ulaştıktan sonra işlemlere başlanır. Başvurunun hangi aşamada olduğu online olarak takip edilebilir. Ayrıca SMS bilgilendirmeleriyle başvuru sahibine düzenli bilgilendirme yapılmaktadır.

Multi Schengen Vizesi ve Fiyatları

Multi Schengen vizesi için ücret farkı bulunmamaktadır. Multi vize için kişinin geçmiş seyahatlerine, daha önceden alınan vizelere ve vize tarihlerinde belirtilen tarihlere uygun seyahat edip edilmediğine bakılmaktadır. D tipi vizeler büyük oranda multi özelliklidir. Turistik (C tipi) vizelerdeTürkiye’de multi vize alma oranı tek girişli vizelere göre daha düşüktür.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ