Soğuklarda Sıcak Tutan Outdoor Ayakkabı Tatil Hazırlıkları | Otel10.com
04.12.2020 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Soğuklarda Sıcak Tutan Outdoor Ayakkabı

Soğuklarda Sıcak Tutan Outdoor Ayakkabı
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Soğuk kış aylarında, spor zamanlarında, yürüyüşler ya da trekking tercih edildiğinde çok daha sağlıklı ve dinamik hareket edebilmek adına ayaktaki ayakkabı kuşkusuz çok önem taşımaktadır. Çünkü ayaktaki bir outdoor ayakkabı ile soğuk havalarda zorlanılan sporların çok daha rahat ve konforlu bir şekilde yapılabilmesini sağlar. Bu sağlanan konfor sayesinde de spor keyfi kat be kat artar. Burada önemli olan ayakkabının satın  alınırken öncelikli olarak kullanılacak zeminin yapısıdır. Dağcılık ya da trekking söz konusu ise kayma riskini en aza indirgeyen derin dişli modeller ön planda olmalıdır.

Outdoor Ayakkabı ve Mevsim Şartları

Mevsim koşulları ona uygun ayakkabı seçimlerini gerektirir. Özellikle işin içinde spor aktivitesi varsa bu durum çok daha önemli bir hal alır. Yağmurlu, karlı havalarda mutlaka su geçirmez özellikte olanlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda ayakta nem dengesini koruyan, bileği destekleyen; sıcak havalar için de uygun kumaştan tasarlanmış modeller tercih edilmelidir.

Bir outdoor ayakkabı dayanıklılık durumu en önemli özelliktir. Bu ayakkabılarda yapıştırma ve dikiş kısımları son derece önemli olup her türlü mevsim koşullarına uygun olmanın yanı sıra kullanım ömrünü de göstermektedir. Dikişli olan seçimler çok daha uzun yıllar kullanım olanağı sunar. Doğaya meraklı olanlar ve beraberinde engebeli yürüyüşleri tercih edenler için de bu tip ayakkabılar en iyi seçişmiş ekipmanlardır. Çünkü seçilen ayakkabı mevsim ve ortam koşullarına kesinlikle uymalı, ayakla bütünleşmeli ve uzun süre dayanmalıdır.

Outdoor Ayakkabısı ve Ayak Numarası Önemi

Ayak numarasının önemi; ayağın ayakkabı içerisindeki rahatlığı ile eşdeğerdir. Ayak numarasından ne büyük ne de küçük numara tercih edilmelidir. En fazla yarın numara fazla alınabilir. Çünkü özellikle soğuk havalarda zorlu sporlarda termal özellikli çoraplar giyildiğinden  bu yarım numara fark ayağı sıkmaktan koruyacaktır. Outdoor ayakkabı koruması ve bakımına da dikkat edildiği sürece kullanım ömrü artacaktır. Kullanılan ayakkabıdaki malzemeye göre korumasının yapılması ile bakım gerçekleştirilir. https://www.lescon.com.tr/erkek-outdoor-ayakkabi/ bu adresten kullanacağınız ortama ve kendi zevkinize göre bir seçim yapabilir, gerekli hizmet için ayrıntılı bilgiler de alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ