Taraftarın Gücünü Gösterdiği Simge: Fenerbahçe Forması Blog | Otel10.com
18.10.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Taraftarın Gücünü Gösterdiği Simge: Fenerbahçe Forması

Taraftarın Gücünü Gösterdiği Simge: Fenerbahçe Forması
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1907’de Fenerbahçe Futbol Kulübü’nün kurulması ve öncesinde yaşanann futbolun bu topraklara adım atma serüveni ile birlikte Türkiye’den ve dünyadan kendisine büyük bir taraftar grubu topluyor. Futbolun tutku haline geldiği bu topraklarda takımın en büyük simgelerinden biri olan formalar, Fenerbahçe için de estetiğin ve renklerin temsilinin bir aracı oluyor.

Fenerbahçe Forması Tarihi Değişimi

1907 yılında ilk kurulduğunda beyaz gömlekler üzerine sarı kumaşlar alınarak sarı-beyaz bir formayla sahaya çıkan takım, sonraki yıllarda değişime gidiyor.

1909 yılında resmen kulüp olması ile birlikte bu formalar, sarı-beyaz renk skalasından sarı-laciverte resmi olarak bir geçiş yapıyor.

İstanbul Ligi’ndeki ilk maçına da bu formayla çıkan takım, günümüzde de aynı renk kombinasyonunu devam ettiriyor. Sarı-lacivert çubuklu formanın İstanbul Ligi içerisinde bir efsane haline gelmesi ile birlikte günümüzde de en çok tercih edilen forma alternatifleri arasına giriyor. Tarihte sarı-lacivert çubuklu forma takımın asıl formalarından biri olsa da farklı birçok tasarıma sahip alternatifler de sunuluyor.

Örneğin; 2015 yılında gri-mavi forma tasarımı minimalist çizgisinin yanı sıra kesimi ile de oldukça dikkat çekiyor. 2016-2017 sezonunda ise Third Forma, lacivert renginin çubuklu formunu sarı çizgilerle bir araya getiriyor.

2018-2019 yılının beyaz-sarı çizgili forma ise takımın renklerine soft bir geçiş sağlayarak Fenerbahçe forması koleksiyonunuza farklı bir görünüm kazandırıyor.

1974-1975 yılları arasında sunulan sarı-lacivertli çubuklu forma ise kulübün en çok bilinen simge formalarından biri. 1977-1978 yılında bulunan Pereja forması ise sarının üstüne lacivert yazısı ve çizgisi ile farklı konsepte sahip formalardan biri olarak oldukça dikkat çekiyor. Günümüzde ise seçebileceğiniz birbirinden farklı forma alternatifi bulunuyor. Fenerbahçe efsane çubuklu formasının yanı sıra sezonlara bağlı olarak üretilen özel tasarım formalar da seçeneklerinizin arasında yer alıyor.

2013-2014 sezonunda üretilen “Taraftarın Gücü” forması, lacivert üstüne sarı çizgiler ve amblemi ile oldukça dikkat çeken bir tasarıma sahip. Retro Forma konsepti içerisinde yer alan 1992-1993 sezonunun simgesi, Emlak Bankası sponsorluğunda üretilen sarı – lacivertli forma da Fenerbahçe’nin tarihini koleksiyonunuza eklemenizi sağlıyor. Fenerbahçe’nin simge tasarımlarına sahip bu formaların tamamlayıcısı olarak seçebileceğiniz çorap, şort ve eşofman takımları da istediğiniz tüm takıma kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

Kadın ve çocuk koleksiyonlarında da en iyi seçenekleri bir araya getiren bu tasarımlar sayesinde sevdiklerinizle birlikte Fenerbahçe ruhunu sonsuza kadar yaşatabilirsiniz. Tüm bu seçeneklere göz atmak için Cimri.com’u ziyaret edebilir, kendiniz için en uygun alternatife kolaylıkla karar verebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ