Akçay Otelleri, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022 | Otel10.com
18.01.2022 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Akçay Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022

Akçay Otelleri ve Pansiyonları

Akçay otel, apart otel ve pansiyon fiyatları tesis ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz tesisi arayabilirsiniz.

 

Akçay Hakkında

akçay otelleri

Akçay otelleri; Balıkesir’in Edremit körfezinde konaklayabileceğiniz sakin ve huzurlu, denize sıfır oteller ve pansiyonlar çok uygun fiyatlara sizi bekliyor.

Aşk kokan yerlerimiz vardır. Adı bile aklımıza geldiğinde her şey farklı olur. Bir an önce tatil olsa da ilk fırsatta gitsem diye düşündüğünüz yerler. Akçay tam böyle bir yeri anlatıyor. Konumu itibari ile Balıkesir merkeze 3 saat komşu ilçesi Ayvalık‘a 50 dk mesafedeki Akçay Kazdağları’nın dokunulmamış doğasıyla Ege Denizi’nin serin sularının birbirine bağlandığı noktadır. Akçay tatil beldemiz doğasıyla öyle bir bağlıyor ki kendisine yürüyüşe çıktığınız zaman bile geri dönesiniz gelmiyor. O doğanın içinde kalmak istiyorsunuz. Gelin sizle birlikte şimdiden o güzelliğin içinde kaybolalım…

Akçay’da Gezilecek Yerler

Kordon boyu, Sarıkız heykeli, denizin içinden fışkıran tatlı suları, tertemiz sahilleriyle Edremit Körfez’ini sizlerin çok hoşunuza gideceğinizi düşünüyorum. Her geldiğinizde buralara uğramadan gitmeyeceksinizdir.

Ayrıca sizler için başka önereceğim beğeneceğinizi düşündüğüm yerlere geçelim…

Antandros Antik Kenti;

Akçay’ sadece 17 km uzaklıkta bulunur. Kaz Dağları’nın güneyinde Altınoluk’a yakın bir tepede kurulmuş. Kent bir tepenin üzerinde bir kale ve mezarlıkla çevrilidir. Kazı çalışmaları devam etmektedir. Burası tam bir tarih meraklıları için önerimdir. Akçay’a gelip bu güzelliği görmeden gitmeyin…

Altınoluk;

Akçay’ a 17 km mesafede bulunur. Kazdağı’nın güneyinde bulunur. Mavi bayrak ödüllü plajlara sahip turizm beldemizdir. Buradayken gezip görmenizi önereceğim yerlerdendir.

Pınarbaşı Piknik Alanı;

Akçay’a 6 km mesafededir. Yamaçtan akan su öyle güzel gözükür ki bunun yanında suyu o yaz günü sıcağının aksine buz gibidir. Sizi kendisine çağırır. Ayrıca piknik alanı içerisinde Alabalık sevenler için Alabalık üreten bir çiftlik bulunmaktadır. Sizler için olan bu önerimi bir kez daha gözden geçirmenizi öneririm.

Şahinderesi Kanyonu;

Akçay’a sadece 17 km mesafede bulunmaktadır. Altınoluk’u tepeden görme imkanı içerir. Temiz kaynak suları ve bol ağaçlı bir piknik alanıdır. Trekking ve hiking için de uygun olan kanyon meraklıları için ilgi çekicidir. Ayrıca kanyonda konaklama ve restoran da bulunmaktadır. Bir gününüzü burada geçirmeni öneririm…

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi;

Akçay’a 5 km mesafede bulunur. Türkiye’nin ilk özel Etnoğrafya Müzesi olma unvanına sahip ve Orta Asya’dan, Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıklarını içinde bulunduruyor. Buraya hayran olacaksınız mutlaka uğramalısınız.

Çağlayan, Güre Gelinçamı Piknik alanı, Sutüven, Hasan Boğuldu başka güzel yerlerdir. Buralara da mutlaka uğramalısınız.

Akçay Otelleri

Ve tabi ki de bu kadar doğa harikası yerleri gezmek için Akçay’a geldiğinizde mutlaka Akçay’daki otelleri araştırma gereksinimi duyacaksınız. İşte bu noktada bizler sizler için araştırdık Akçay otelleri içerisinde en çok talep görenleri bir araya getirdik..

Bol  eğlenceli, huzurlu tatiler…