Avşa Adası Otelleri ve Fiyatları 2019 | otel10.com
18.09.2019 - Marmara Bölgesi Tatil Yerleri Otelleri Otel10.com
otel10.com

Avşa Adası Otelleri

avşa adası otelleri

Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası otelleri en uygun Avşa Adası pansiyon fiyatları 100’e yakın pansiyondan direk rezervasyon imkanı, güncel Avşa Adası apart otel fiyatları otel10.com’da!

Avşa Adası Konaklama
Avşa Adası konaklama seçenekleri; pansiyonlar, apartlar, butik oteller ve bahçeli villa tip kiralık evlerden oluşmaktadır. Avşa Adası’nda 5 ve 4 yıldızlı HERŞEY DAHİL otel yoktur. Avşa Adası’nda hizmet sunan en yüksek yıldız otel 3 yıldızlı Ciner’dir. Ayrıca havuzlu ve aquaparklı Bahar Aqua Resort Otel’de 3 yıldızlı otel kalitesinde hizmet sunmakta olup 2 yıldızlı Afissia Garden Hotel ve yıldızı olmayan Altınkum Tatil Konakları’da havuzlu yarım pansiyon konseptinde yaz sezonunda sahile yakın konumunda misafirlerini ağırlamaktadırlar. Yine Avşa Adası merkezdeki Nehir Deluxe Otel ve Park Otel kahvaltı dahil konsept ile uygun fiyatlarla yaz-kış hizmet veren 2 yıldız ayarındaki yıldızsız lüks otellerdendir. Zeus Otel yarım pansiyon veren 2 yıldız konseptine uygun yıldızsız lüks otellerdir.

Avşa Adası’nda denize sıfır pansiyonlar ekonomik fiyatları, doğa ile iç içe konumu ve samimi aile işletmecileri tarafından hizmet vermeleri sebebi ile adaya gelen yerli turistler tarafından tercih edilmektedir. Apart otel konseptindeki apart pansiyonlar kalabalık ailelerin uygun fiyatlı tatil arayışında yardımına koşmaktadırlar. Tatilinde sevimli dostlarını yanından ayırmak istemeyen ailelerin pet dostu evcil hayvan kabul eden oteller yanında olup bu tesisler otel10.com’da belirtilmiştir.

Avşa Adası Hakkında
Avşa Adası; Marmara Denizi’nin güney batısında kalan eski ismi ile Türkeli adası olan şirin tatil beldesidir. Avşa Adası 20.6 km yüz ölçümü ile ülkemizin en büyük adaları arasındadır. Avşa Adası‘nın 27.5 km uzunluğunda oldukça geniş bir sahili bulunmaktadır. Sahip olduğu koylar, ucuz otelleri ve coğrafi konumu ile yaz aylarında doluluk oranını oldukça hızlı arttırın bu tatil beldesine daha çok İstanbul ve Tekirdağ’dan konaklamak için tatilci gelmektedir.

Avşa Adası‘nın batı kıyalarında bulunan otel, apart, pansiyon, villa, yazlık evler yerleşim birimleri içerisinde yer alır. Avşa Adası’nın bir diğer yerleşim birimi Yiğitler Köyü ise daha çok muhafazakar ailelerin tatil için tercih ettiği apart-pansiyonların bulunduğu köydür. Yiğitler son yıllarında bölgede turizm atağı yapmasını sağlayan ve benzeri Avşa’da bulunmayan 3 adet büyük havuzlu otele ev sahipliği yapmaktadır. (Bahar Aqua Resort, Afissia Garden Hotel, Altınkum Tatil Konakları) Ayrıca Yiğitler Köyü sahip olduğu plajlar (Altınkum, Tavşanlı, Çınar, Karadut, Çilek, Kadınlar Plajı) ile özellikle adaya araç ile gelen tatilcilerin gözde tatil bölgesi olma yolunda ilerlemektedir.

Avşa Adası’na Ulaşım

Yaz aylarında İstanbul’dan İdo deniz otobüsleri(araçsız), Yaz-kış düzenli seferler ile Tekirdağ’dan Öz Kaptan ve Ömer Kaptan arabalı vapur, Erdek’ten arabalı vapur seferleri Gestaş ve Adalar 1 gemileri ile adaya ulaşım sağlanmaktadır.

Avşa Adası’nda Eğlence

Avşa Adası’nda 3 adet cafe-bar, 3 adet açık hava discosu eğlencenin nabzını tutar. Tanz, Liatris ve Arena Disco Avşa Adası’nın eğlence sembolleridir. Barlar sokağındaki popüler eğlence merkezleri ise Yaren Türkü Bar, Martı Bar, Squadron Bar, Cadde Bar ve Orta Bar’dır. Ada ile yıllardır özdeşmiş Gıybet Beaach, Marpuç Cafe-Bar ile Tanz Beach ise deniz ve mehtabın büyüsüne kapılmak isteyenlerin uğrak noktası olmaktadır.

Avşa Adası’nda Ne Yenir?
Kendine özgü taze balık restoranları, sabahları geç saatlere kadar süren kahvaltı mekanları ve akşamları Ortaköy waffle ile kumpir Avşa’da önerebileceğimiz yiyecekler arasında yer almaktadır.

Avşa’da Nereler Gezilir?
Koyları ile meşhur bu şirin Avşa’da gezilecek koylar bir hayli fazladır. Kumtur, Altınkum, Çınar, Karadut, Çilek, Tavşanlı adanın popüler koyları arasında yer alır. Altınkum’daki 3 büyük beach (Safir, Asmalı, Gold), 1 tarihi restaurant ( Şahin Tepesi) ve Yiğitler’deki 2 şarap fabrikası (Bortaçina, Büyülübağ) gezilebilecek yerler arasındadır.

Ekonomik Geçim Kaynağı

Ada halkının ekonomik gelir modelinin yüzde 60’nı turizm, yüzde 30’nu üzüm ve zeytin, yüzde 10’nu ise balıkçılık karşılamaktadır.

Avşa’ya ilk kez Gelecekler için Bilgilendirme ve Uyarı

Avşa Adası‘na indiğinizde sizleri iskelede onlarca komisyoncu karşılamaktadır. Bu kişiler genelde sizleri popüler olmayan tesislere yönlendirip kazanç sağlamaktadır. Coğrafi Konum itibari ile ada olan Avşa’ya gelmeden önce sitemizdeki 50’den fazla otel,apart ve pansiyonları araştırıp konaklayacağınız tesisi belirleyip rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı öneriyoruz. Ziya bayram tatillerinde ada da doluluk oranı yüzde yüzleri aşmaktadır. Bu durumu dikkate almanız sizlere tatiliniz öncesi adaya geldiğinizde rahat bir şekilde yer bulmanız için kolaylık sağlayacaktır.
Avşa Adası ucuz pansiyon fiyatları,Avşa Adası otelleri, Avşa Adası denize sıfır otelleri, denize sıfır apartları ve Avşa Adası ucuz motel fiyatları, otel10.com’da!