Bozcaada Otelleri ve Fiyatları 2019 | otel10.com
18.09.2019 - Marmara Bölgesi Tatil Yerleri Otelleri Otel10.com
otel10.com

Bozcaada Otelleri

bozcaada otelleri

Bozcaada Otelleri

Bozcaada otelleri en uygun fiyatlarla Bozcaada apartları Bozcaada butik otelleri Bozcaada pansiyonları Bozcaada’da gezilecek yerler ve çok daha fazlası otel10.com’da!

Şimdi sizlere Bozcaada’nın güzelliklerinden bahsetmeden önce oraya nasıl gidebiliriz bir ona bakalım.

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya ulaşım Gestaş Bozcaada Geyikli feribot seferleri sayesinde arabalı vapur ile sağlanmaktadır. Yaz sezonunda Gestaş feribotlar karşılıklı ve saat başı seferler düzenler.  Çanakkale Ezine Geyikli – Bozcaada arası 30 dakika mesafededir. Ayrıca yaz sezonu döneminde her gün yayalara özel deniz otobüsü bulunuyor. Deniz otobüsü ile 1 saat kadar mesafedir.

Bozcaada’da Neler Yapılır?

Bozcaada hayatınız boyunca yapmak istediklerinizi bir tatil süresi içinde yapabileceğiniz bir yerdir. Burada bisikletlerinizle tura çıkabilirsiniz. O masmavi denizinde yüzmeyi ve dalış yapmayı atlamamalısınız.

Bozcaada kalabalık halktan gürültüden kaçış noktasıdır. Neden mi öyle diyoruz bakıp inceleyelim. İlk olarak geleneklerini yaşatan, hoşgörülü ve sıcakkanlı insanları size öyle huzur verecek ki. Tabi bu kadar değil tertemiz ve masmavi görüntüsüyle denizi size huzur verecek, balık lokantalarında taze balıkların tadını çıkarma imkanına sahip olacaksınız. Eski kalesinde ve daracık sokaklarında sanki geçmişlere gitmiş gibi olacaksınız. İşte bunlar sizi o kalabalıkta kaçıp burada kafanızı dinlemenizi sağlayacak nedenlerden.

Bozcaada’da Ne Yenir?

Bozcaada’da ne yenir sorusuna verilecek en güzel cevaplar arasında kesinlikle Bozcaada’nın meşhur bademli kurabiyeleri ve adanın meşhur meyveleri vardır. Bozcaada şarapları ile de meşhur bir tatil beldesidir. Ayrıca Bozcaada’da mutlaka adanın meşhur organik dondurmalarından da tatmalısınız.

Bozcaada Gezilecek Yerler

Eski adı Tenedos olan Bozcaada’nın tarihine ışın tutan tarihi gezilecek yerler ile geçmişte yaşananları nasıl ruhumuza işlenmesinde izin verebiliriz şimdi de gelin bir ona bakalım.

İlk olarak Bozcaada Kalesi bu kalenin içinde iki küçük müze ile geçmiş döneme ait buluntular sergileniyor. Göztepe’ye çıkarak her yer ayaklarınızın altına seriliyor resmen. Köprülü Mehmet Paşa ve Alabey Camileri, dar sokakları, Şarap İmalathaneleri, Habbeli’de bulunan bağlar, Sulubahçe, Batı Burnu’ndaki rüzgar santralı, Amerikan Çeşme’si gibi neler sizin oraları keşfetmenizi bekliyor.

Plajlarına gelirsek Ayamaza Plajı başta olmak üzere Akvaryum Koyu ve Habbele plajları yer almaktadır.

Daha ne bekliyorsunuz güzel bir tatil için hazırlanın ve Bozcaada’ya gelin bütün güzelliklerin tadını çıkarın.

Bozcaada otelleri tanıtımlarının yer aldığı bozcaadan.com’da birbirinden temiz, şık, renkli ve uygun fiyatlı Bozcaada otelleri ve en uygun Bozcaada pansiyon fiyatları için sizleri kardeş sitemiz Bozcaadan.com’a bekliyoruz.