Cumalıkızık Pansiyonları ve Apartları 2020 | Otel10.com
30.09.2020 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Cumalıkızık Pansiyon ve Apart Otel Fiyatları 2020

cumalikizik-otelleri

Cumalıkızık Konaklama

Cumalıkızık pansiyon ve apart otel fiyatları tesislere ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz pansiyonu arayabilirsiniz.
Reklam

İçerik bulunamadı.

Cumalıkızık Hakkında

Cumalıkızık otelleri en uygun gecelik 125 TL’den başlayan Cumalıkızık otel fiyatları ile sizleri bekliyor. Cumalıkızık otellerinden kredi kartsız otelde ödeme imkanı ve direk otel ve pansiyondan rezervasyon otel10.com’da.

Cumalıkızık Bursa’ya bağlıdır. Anıtlar Kurulu tarafından tescilli bir köydür. Yani bu şirin gezi beldesi seneler önceki tarihini yapılarında korumaktadır. Nostalji sevenler için harika bir gezi merkezi olan Cumalıkızık seneler önce Kınalı Kar dizisi ile ünlenmiştir. Tarihi konak ve eski evlerde hazırlanan yerde köy kahvaltısı ile meşhur köy özellikle hafta sonu ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Cumalıkızık’ın meşhur cevizli ekmeği, el açması gözleme, kahvaltılık bal, zeytin gibi yöresel yiyeceklerinin yanısıra nostalji yaşamak isteyenler için bakır kazanlarda sıcak taze sahlep ve mangalda kestane kebapta buraya geldiğinizde mutlaka almanız gereken yiyecekler arasındadır.

Tarihi bir dağ köyü olan Cumalıkızık’ta hediyelik eşyalar satan yaşlı teyze ve amcaların yanısıra bu işi ticarete dökmüş dükkanlarda bu tarihi merkeze renk katmaktadır.

Cumalıkızık bölgede tarihini koruyan Türk köylerindendir. Kurtuluş savaşı zamanında bu bölgede Rumlar değil Türkler kalmış ve bu zamana kadar yaşantısını sürdürmüştür.

Cumalıkızık’a Bursa’dan ulaşım; Bursa merkezden 11 km uzaklıkta olan Cumalık’a ulaşım 20 dakikada sağlanmaktadır.

Cumalıkızık Köyü’nde az sayıda otel ve pansiyon hizmet vermektedir. Bunlar Narlıbahçe Otel, Gaia Mansion Otel, Abbasi Ala Butik Pansiyon’dur.