Cumalıkızık Otelleri, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022 | Otel10.com
18.01.2022 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Cumalıkızık Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022

Cumalıkızık Otelleri ve Pansiyonları

Cumalıkızık otel, apart otel ve pansiyon fiyatları tesis ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz tesisi arayabilirsiniz.

 

Cumalıkızık Hakkında

cumalikizik-otelleri

Cumalıkızık otelleri; Bursa Cumalıkızık’ta konaklayabileceğiniz sakin ve huzurlu, denize sıfır oteller ve pansiyonlar çok uygun fiyatlara sizi bekliyor.

Cumalıkızık Bursa’ya bağlıdır. Anıtlar Kurulu tarafından tescilli bir köydür. Yani bu şirin gezi beldesi seneler önceki tarihini yapılarında korumaktadır. Nostalji sevenler için harika bir gezi merkezi olan Cumalıkızık seneler önce Kınalı Kar dizisi ile ünlenmiştir. Tarihi konak ve eski evlerde hazırlanan yerde köy kahvaltısı ile meşhur köy özellikle hafta sonu ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Cumalıkızık’ın meşhur cevizli ekmeği, el açması gözleme, kahvaltılık bal, zeytin gibi yöresel yiyeceklerinin yanısıra nostalji yaşamak isteyenler için bakır kazanlarda sıcak taze sahlep ve mangalda kestane kebapta buraya geldiğinizde mutlaka almanız gereken yiyecekler arasındadır.

Tarihi bir dağ köyü olan Cumalıkızık’ta hediyelik eşyalar satan yaşlı teyze ve amcaların yanısıra bu işi ticarete dökmüş dükkanlarda bu tarihi merkeze renk katmaktadır.

Cumalıkızık bölgede tarihini koruyan Türk köylerindendir. Kurtuluş savaşı zamanında bu bölgede Rumlar değil Türkler kalmış ve bu zamana kadar yaşantısını sürdürmüştür.

Cumalıkızık’a Bursa’dan ulaşım; Bursa merkezden 11 km uzaklıkta olan Cumalık’a ulaşım 20 dakikada sağlanmaktadır.

Cumalıkızık Köyü’nde az sayıda otel ve pansiyon hizmet vermektedir. Bunlar Narlıbahçe Otel, Gaia Mansion Otel, Abbasi Ala Butik Pansiyon’dur.