Cunda Adası Otelleri, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022 | Otel10.com
18.01.2022 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Cunda Adası Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022

Cunda Adası Otelleri ve Pansiyonları

Cunda Adası otel, apart otel ve pansiyon fiyatları tesis ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz tesisi arayabilirsiniz.

 

Cunda Adası Hakkında

Cunda Adası otelleri; Balıkesir Cunda Adası Ayvalık’ta konaklayabileceğiniz sakin ve huzurlu, denize sıfır oteller ve pansiyonlar çok uygun fiyatlara sizi bekliyor.

Cunda Adası Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan irili ufaklı 22 adadan birisidir. Adanın bugünkü ismi aslında Alibey Adası’dır. Türkiye’nin Ege Denizi’nde bulunan Gökçeada, Bozcaada ve Uzunada’dan sonra gelen dördüncü büyük adası. Adanın bugünkü ismini Kurtuluş Savaşı sırasında padişahın “Yunanlılara teslim olun” emrine uymayarak silahlı mücadeleye başlayan ilk birliğin kumandalı Yarbay Ali Çetinkaya‘dan alır.

Cunda Adası’na Ulaşım

Cunda Adası’na hem kara yolu hem de deniz yolu ile ulaşmak mümkün. Ayvalık-Cunda arasındaki tekneler gün boyu karşılıklı sefer yapıyor. Deniz yolu için İstanbul’dan İdo feribotları ile Bandırma’ya gelip Cunda Adası’na ulaşabilirsiniz. Bursa-Balıkesir şehirleri üzerinden geliyorsanız eğer, Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit yolunu takip ederek Edremit’e girmeden Burhaniye-Gömeç üzerinden Ayvalık’a ulaşım mümkün.

Cunda’da Gezilecek Yerler

Cunda Sahili, Aşıklar Tepesi, Necdet Kent Kitalığı, Panaya Kilisesi, Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi M. Koç Müzesi) , Tımarhane Adası, Taş Kahve, Despot Evi, Ayışığı Manastırı, Ada Camping
Ne Yenir? : Ege mutfağının tüm lezzetlerini tatmak mümkün. Kalamar Dolması, Enginarlı Karides, Ahtapot Izgara, balık çeşitleri, Cunda mezeleri