Erdek Otelleri

 • Alevok Hotel

  Alevok Hotel

  Alevok Hotel Erdek çuğra mevkiinde denize tam sıfır konumdadır.Sakin, huzurlu bir tatil için uygun bir yerdir.

  0266 835 11 16 ERDEK / BALIKESİR
 • Hülya Motel

  Hülya Motel

  Hülya Motel Erdek’in doğa ile bütünleşmiş coğrafı yapısı ile geniş bir bahçe etrafına kurulmuş odaları ile hizmet vermektedir. Hülya Motel konum olarak denize sıfırdır. Yarım pansiyon olarak işletilen Hülya Motel sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil hizmet vermektedir.

  0266 835 12 15 ERDEK / BALIKESİR
 • Agrigento Hotel

  Agrigento Hotel

  Agrigento Hotel Resort, yurdumuzun en güzel ve uzun sahil şeridine sahip Erdek Koyu’ndadır. Denize sıfır konumda bulunur.

  (266) 835 49 73 ERDEK / BALIKESİR
 • Mavi İnci Park Otel

  Mavi İnci Park Otel

  Mavi İnci Park Otel, yurdumuzun en güzel ve uzun sahil şeridine sahip Erdek Koyu’ndadır. Denize sıfır konumda bulunur.

  266 835 62 06 ERDEK / BALIKESİR
 • Aprico Hotel

  Aprico Hotel

  Aprico Hotel, Erdek şehrindeki popüler seçimlerimizden biri. Erdek’in tam göbeğindedir. Odalarında; düz ekran uydu TV, klima ve minibar ile donatılmıştır. Buzdolabı bulunan yemek alanında ayrıca elektrikli su ısıtıcısı temin edilmektedir.

  0266 8350555 ERDEK / BALIKESİR
 • Kafkas Motel

  Kafkas Motel

  Kafkas Model , Erdek Çuğra Mevkisi’nde denize sıfır konumdadır.Bölgedeki en tecrübeli işletmelerden biridir.

  0 (266) 835 15 56 ERDEK / BALIKESİR
 • Senam Hotel

  Senam Hotel

  Senam Hotel  Erdek, Ocaklar’da, doğayla iç içe, denize sıfır konumda yer alır.

  0 (266) 847 55 10 ERDEK / BALIKESİR
 • Çetin Prestige Resort Hotel

  Çetin Prestige Resort Hotel

  Çetin Prestige Resort Otel 35 yıllık turizm ve konaklama tecrübesiyle, 1. sınıf kalitede ve %100 müşteri memnuniyetini prensip alarak hizmet vermektedir.3 yıldızlı ve Turizm Bakanlığına bağlıdır.Ocaklar denizine sıfır konumdadır.

  0266 847 56 56 ERDEK / BALIKESİR
 • Bir İnci Yalısı Butik Otel

  Bir İnci Yalısı Butik Otel

  Doğa’nın yeşilinin ve denizin mavisinin buluştuğu yerdedir.Kapıdağ eteklerinde, denize sıfır konumdadır.Arka cephede Kapıdağ orman manzarasının, ön cephede deniz manzarasıyla eşsiz bir doğa dansına şahit olacaksınız.

  0 266 855 80 90 ERDEK / BALIKESİR
 • Çizenel Hotel

  Çizenel Hotel

  En yüksek kalite anlayışıyla hizmet vermektedir. Çizenel kalitesiyle amaçladığınız rahat ve huzurlu bir tatil konusunda da beklentilerinizin üzerinde bir tatil sunar.

  (0266) 835 12 02 ERDEK / BALIKESİR
 • Hotel Arteka

  Hotel Arteka

  Bütün odalar klimalı ve özel banyoludur. Banyolarda havlu ve saç kurutma makinesi mevcuttur. Televizyon, mini bar standart oda özelliklerindendir.

  0266 835 21 39 ERDEK / BALIKESİR
 • Hotel Helin

  Hotel Helin

  Odaların hepsinde mini bar, klima ve televizyon bulunur. Odalar deniz veya bahçe manzaralıdır. Odaların tamamında duş ve saç kurutma makinesi vardır.

  Belirtilmemiş ERDEK / BALIKESİR
 • Şahin Motel

  Şahin Motel

  Erdek’te yeşil ve mavinin iç içe geçtiği Şahin Motel’de tüm yılın yorgunluğunu atmaya hazır mısınız ?

  0531 783 33 03 ERDEK / BALIKESİR

Erdek Otelleri Hakkında

Erdek otelleri havuzlu tesisler, Erdek pansiyonları, apartları, yarım pansiyon motelleri ucuz Erdek otelleri otel10.com’da! Erdek otelleri sayfamızı tıklayın otelden rezervasyon yapın.

Türkiye’nin ilk sayfiye yerlerinden birisi olan, turizme katkılarıyla yalnızca Balıkesir’i değil tüm ülkeyi gururlandıran güzel ilçe Erdek hakkında Erdek tatilinizde sizlere rehberlik edecek bilgileri aktarmak isteriz.

Balıkesir’in en kuzeyinde, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan bu güzel ilçe geçmişte ev sahipliği yaptığı uygarlıkların bıraktığı geniş kültür mirası, muhteşem doğal sahilleri, düzenli şehir yapısı ve zengin kültür çeşitliliğine sahip halkı ile muhteşem tatil yapılabilecek bir yer. Bandırma merkeze 5 dk mesafedeki bu güzel tatil beldesi yaz aylarında daha çok Bursa, İstanbul, Eskişehir ve Ankara’dan yerli turist ağırlamaktadır.

Peki, Erdek’te gezilecek yerler nerelerdir? Erdek’te görülmesi gerekenler nelerdir?

Turist Cenneti Şirin Tatil Köyü Erdek;
İlk anda bıraktığı güzel izlenimin yanı sıra Erdek kısa gezilerle tanınacak bir yer değil; çünkü çok fazla görülmesi gereken yer var. Yüzyıllardır üzerinde kurulmuş medeniyetlerin kültür mirasına sahip çıkan Erdek tarihi ve doğal güzelliklere önem verenler için adeta bir cennet. İşte Erdek’te mutlaka görülmesi gereken yerler:

Kyzikos
Kyzikos antik kenti Kapıdağ Yarımadası’nın Anadolu ile birleştiği noktada yer alan muhteşem bir yer. Erdek’e yalnızca 9 km uzaklıkta bulunan tarihi Kyzikos antik kenti yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gören kent bugün daha çok harabeyi andırsa da kalıntılar Kyzikos’ta yüzyıllar önce kurulmuş olan Roma’nın görkemini gözler önüne seriyor. Yaklaşık 11 km2 gibi geniş bir alana yayılmış olan antik kent mutlaka görülmesi gereken yerlerden.
Şehir Surları
Demirkapı mevkiine yolunuz düşerse kısmi kalıntılarını görebileceğiniz şehir surları dönemin mimarisi hakkında bilgi veren önemli yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.
Kirazlı Manastırı
Kyzikos’un güneybatısında yer alan dağ eteğindeki manastır kilise ve benzeri yapı gruplarından oluşan bir komplekstir. Bugün bütün manastır ayakta olmasa da büyük oranda kalıntılar mevcuttur.
Seyitgazi Tepesi
Dilek Tepesi olarak da bilinen Seyitgazi Tepesi’ne Erdek’in merkezinden kolayca ulaşılabilmektedir. Seyit Gazi’nin mezarının burada olduğuna inanıldığı için pek çok kişi dua etmek ve dileklerde bulunmak için burayı ziyaret etmektedir.
Plajlar
Altın renkli kum şeridinin baştan başa sardığı Erdek sahilleri Türkiye’nin doğal plajları içinde en güzel olanlarından birisidir. Sahil boyunca konaklama yapılabilecek pek çok otel ve pansiyonlar, ayrıca kamp yapmayı sevenler için kamp yerleri de bulunmaktadır.

Tatil Köyleri
Ocaklar, Narlı, Turanlar, Doğanlar, Tatlısu, Karşıyaka ve Düzler Erdek’e bağlı tatil köyleri arasında yer alır. Ayrıca Erdek sahip olduğu liman vasıtası ile Avşa Adası için geçit noktası konumundadır. Erdek limanından düzenli seferler ile Tekirdağ, Avşa Adası, Marmara Adası, Balıklı Köyü, Ekinlik Adası’na deniz otobüsü yada feribot ile yolculuk edebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status