Gönen Otelleri ve Gönen Pansiyonları 2020 | Otel10.com
03.04.2020 - Marmara ve Ege Bölgesi Tatil Yerleri Otelleri Otel10.com
Otel10.com

Gönen

gönen otelleri

Gönen Otel ve Pansiyon Fiyatları 2020

Gönen otel ve pansiyon fiyatları tesislere ve rezervasyon yapmak istediğiniz zamana göre değişiklik göstermektedir. Beğendiğiniz otelin güncel fiyat bilgisi için tesisi arayabilirsiniz.
Reklam
Termal Yıldız Otel 0266 762 18 40
Güneş Termal Otel 0266 762 18 40
Termal Yeşil Otel 0266 762 18 40
Park Otel 0266 762 18 40
Palmiye Pansiyon 0266 762 04 05

Gönen

Gönen Otelleri, Gönen kaplıcaları otelleri, Gönen pansiyonları ve Gönen’deki apart oteller yaz kış hizmet vererek Gönen Kaplıca turizmini canlı tutmaktadır. Gönen otelleri en uygun fiyatlarla otel10.com’da!

Gönen, Güney Marmara Bölgesi’nde Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Gönen; yıllardır “Kaplıca Şehri” ya da “Şifa Şehri” olarak tanınmaktadır. Gönen kaplıcaları yaz kış talep görmektedir. Kış aylarında, resmi-dini bayramlar, yılbaşı, sömestir tatilleri öncesinde en az 1 ay öncesinden Gönen Kaplıcaları otellerine rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir.

Gönen’de Gezilecek Yerler

Gönen Mozaik Müzesi, Gönen Kaplıcaları, Ekşidere Dağ Ilıcası, Alacaoluk Kalesi, Babayaka Kalesi, Güvercinli Köprü

Gönen’e Ulaşım

Gönen’e ulaşım Çanakkale karayolu ile sağlanmaktadır. Bandırma’ya 45 km mesafede olduğundan hızlı feribot ile İstanbul’a da ulaşım çok kısa zamanda yapılabilmektedir.

Gönen Geçim Kaynağı

İlçe ekonomisinin temelinde, tarım ve hayvancılık önemli rol oynamaktadır. Özellikle: tarım ve arıcılık öne çıkmaktadır. Gönen’de pirinç çeltik üretimi devam etmektedir. Gönen’in meşhur baldo pirinci patlıcanı tarım merkezi Gönen’i ülke ekonomisinde söz sahibi yapmaktadır. Gönen’in meşhur el oyası, çemberi ve dericilik Gönen yerlisinin geçim kaynakları arasındadır.

Gönen’de Ne Yenir ?

Gönen’e geldiğinizde merkezde gözleme, mantı, hoşmerim, Kelle Peyniri, acı filiz kavurması, mürdük aşı, keşkek, tirit, tavuklu mantı Gönen’in meşhur yiyecekleri arasındadır. Gönen’e geldiğinizde Gönen’in meşhur kıvırcık kuzusundan çevirme ve ızgara ette tatmalısınız. Güveçte Kaşarlı Alabalık Ekşidere köyünde meşhur olmuştur.