Cunda Adası Feribot Saatleri ve Ulaşım Alternatifleri Feribot Seferleri | Otel10.com
22.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Cunda Adası Feribot Saatleri ve Ulaşım Alternatifleri

Cunda Adası Feribot Saatleri ve Ulaşım Alternatifleri
Misafir Puanı
[Toplam: 3 Ortalama: 2.7]

Cunda Adası Ege Denizi’nin en büyük 4. adasıdır. Cunda diğer ismi Alibey Adası olarak ta bilinmektedir.  Balıkesir’in Ayvalık İlçesine bağlı bir mahalle olan Cunda Adası butik otelleri ve gastronomik zengin yemek kültürü ile tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Tarihi taş yapıları Cunda Adası’nı farklı kılan özellikleridir. Cunda tarihi doğal ve tarihi sit alanı olarak geçmektedir. Buda demek oluyorki Cunda Adası aradan yıllar geçsede geçmişteki yapılarını gelecektede koruyacaktır.

CUNDA ADASI OTELLERİ

Cunda Adası Nerede ?

Cunda Balıkesir’in Ayvalık İlçesindedir. Ayvalık Balıkesir ili dolayısı ile Marmara Bölgesi’nde bilinsede konumu itibari ile Ege’dedir. Ayvalık Cunda’nın İzmir’e yakınlığı karayolu ile 156 kilometredir.

Cunda Adası Feribot Saatleri

Cunda Adası’na feribot ile ulaşım için Ayvalık Limanı’ndan her saat başı hareket eden feribotları kullabilirsiniz. Ayvalık ve Cunda’dan her saat başı feribotlar karşılıklı hareket etmektedir.

Kendi aracınız ile Ayvalık’a gelmiyorsanız; Ayvalık merkezden Ayvalık Belediyesi’ne ait otobüsler her 30 dakikada bir hareket edip sabah 06.30 ile gece 01.00’a kadar Cunda ile Ayvalık arasında karşılıklı yolcu taşımacılığı da yapmaktadır. 07.00-01.00 saatleri arasında taksi dolmuş ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Ayvalık’tan Cunda’ya Karayolu ile Ulaşım

Cunda Adası’nın bir diğer farkı ise anakaraya bir köprü ile bağlantısının olmasıdır. Ayvalık Cunda Adası arası 8 km’dir. Ayvalık’tan Cunda’ya bu köprü vasıtası ile aracınız ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Cunda içinde Cunda ile Lale Adalarını da birleştiren 700 metrelik bir köprü daha bulunmaktadır. Cunda gezinizde Lale adalarına da geçebilirsiniz.

Çevre İllerden Cunda’ya Ulaşım

Çevre iller İstanbul, İzmir, Bursa ve ilçe konumundaki Bandırma’dan Cunda Adası‘na ulaşım için önce Ayvalık’a gelmeniz gerekmektedir.

İstanbul’dan Cunda Adası’na Ulaşım

İstanbul’dan Cunda‘ya gelecekseniz 2 farklı seçenek karşınıza çıkmaktadır. Öncelikle Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan yaz aylarında hergün, kış aylarında sadece cuma ve pazar günleri düzenlenen arabalı feribot seferleri ile Bandırma’ya gelmeniz gerekmektedir. Bandırma’dan karayolu ile Balıkesir karayolundan ve yeni açılan Balıkesir-İzmir otoyolu güzergahından önce Ayvalık’a sonra Cunda’ya geçebilirsiniz. Bandırma’dan Ayvalık yolculuğu yaklaşık 4 saat sürmektedir.

İstanbul’dan Cunda’ya direk karayolu ile ulaşım Bursa-İzmir karayolu üzerinden de sağlanabilmektedir.

İzmir’den Cunda Adası’na Ulaşım

İzmir’den Cunda Adası arası 156 km’dir. İzmir’den önce Ayvalık’a İzmir – Aliağa – Dikili güzergahından gelmeniz gerekmektedir. İzmir’e havalimanı üzerinden ulaşacaksanız İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Cunda’ya 171 km uzaklıktadır. İzmir’den Ayvalık’a ulaşım için bir diğer alternatif ise Mavi İzmir Treni’dir. İzmir’den Balıkesir’e gelip buradan TCDD aktarma otobüsleri ile Ayvalık’a ulaşımda mümkündür.

İzmir Mavi Treni Saatleri

Ankara Kalkış  Eskişehir Kalkış Kütahya Kalkış Balıkesir Kalkış Manisa Kalkış Basmane Varış
20.00 23.18 00.40 05.44 08.16 09.42

Dönüş güzergâhında İzmir Mavi Treni saatleri;

Basmane Kalkış Manisa Kalkış Balıkesir Kalkış Kütahya Kalkış Eskişehir Kalkış Ankara Varış
18.00 19.21 22.10 03.08 04.32 07.40

Bursa’dan Ayvalık Cunda’ya Ulaşım

Burda’dan Ayvalık yolculuğu için Bursa, Balıkesir, Edremit güzergahını takip etmeniz yeterlidir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ