Kanada Vizesi Başvuru Şartları Tatil Hazırlıkları | Otel10.com
28.10.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Kanada Vizesi Başvuru Şartları

Kanada Vizesi Başvuru Şartları
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Hangi amaç ile olursa olsun ülkemizden Kanada’ya yapılacak olan tüm seyahatler için vize işlemleri yapılması şartı bulunmaktadır. Kanada vize al işlemlerinin yapılabilmesi için kesinlikle konsolosluklardan randevu alınması ve başvurunun bizzat yapılması gerekmektedir. Ortalama bir ay içerisinde verilebilecek olan vize ile ilgili olarak tüm belgelerin hazırlanıp başvurudan önce tamamlanması gerekmektedir. Kanada Schengen ülkesi olmaktadır. Bu yüzden Schengen ülkeleri içerisinde dahil olmayan tüm seyahatlerde yolculardan vize talep etmektedir.

kanada vizesi

Kanada Vizesi Başvuru Evrakları

Kanada vizesi başvuru şartları içerisinde pasaportunuzun seyahatten sonraki dönemde en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Aile ve adres bilgilerinin içerdiği tam bu katlı nüfus kayıt örneğinin çıkarılması gerekmektedir. Evlilik var ise eğer fotokopisi mutlaka belgede içerisine konulması gerekmektedir. Gelirler ile ilgili belgelerinispatlı olarak sunulması gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatin amacına göre konsoloslukların ek belgeler isteme hakları da bulunmaktadır. Oturum, çalışma, öğrenci ya da tatil ve iş seyahati amaçlı yapılacak olan vize başvurularında öncelikli amacın belirlenerek ilgili başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Almanya vizesi, Fransa vizesi, Hollanda vizesi, Amerika vizesi, Kanada vizesi, İngiltere vizesi pasaport türüne bakılmaksızın tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır.Vizeler tek girişli ya da çok girişli olarak verilebilmektedir. Tek giriş olarak alınan vizelerde altı ay süresince Kanada’da bir defaya mahsus giriş çıkış yapabilme hakkı tanınırken çoklu olarak alınan vizelerde istediği kadar giriş çıkış yapma hakkına sahip olmaktadır.

Kanada Vize Alım Şartları

Kanada vizesi başvuru şartlarının içerisinde en önemli olan gereken özelliklerinden bir tanesi göçmenlik ile ilgili herhangi bir suça karışmamış ve adli olarak herhangi bir sabıkaya sahip olmamaktır. Konsolosluk tarafından uygun görülen yasal bir seyahat belgesi yani pasaporta sahip olmak gerekmektedir. Kanada’da kalınan süre içersinde ve dönüşten sonra yeterli bir finansmana sahip olduğunuzu gösteren belgelerin eklenmesi gerekmektedir. Sağlıkla ilgili bir sıkıntının olmaması gerekmektedir. Kanada’ya giriş amacınızın tam olarak belirlenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan seyahate gidecek kişilerin vize alımları kendi başlarına mı yoksa ailesiyle mi gidecekleri şekline göre değişmektedir. Ticari amaçla gidildiği takdirde bağlı bulunduğunuz şirket ile ilgili evraklarda kanada vizesi için gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ