Erikli Keşan Blog | Otel10.com
22.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Erikli Keşan

Erikli Keşan
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Edirne’de yaz aylarında tercih edilen yerlerden birisi de Erikli Keşan‘dır. Keşan, Edirne il merkezine 111 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yunanistan sınırı İpsala’ya 30 km uzaklıktadır. İstanbul’a yakınlığı ile

Doğal güzelliklerden birisi olan Saroz Körfezi, Keşan sınırları içerisinde yer almaktadır. Kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip körfezde 300’den fazla su altı canlısı bulunmaktadır. Ayrıca Saroz Körfezi boyunca profesyonel olarak dalış yapabilir ya da bu konuda eğitim alabilirsiniz.

erikli keşan

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği Keşan’da Erikli bölgesi turizm açısında oldukça gelişmiştir.

İlçenin tarihi çok eski zamanlara M.Ö 4000 yılına dayanmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe Bizans İmpatorluğu egemenliğine girdikten sonra, Gazi Süleyman Paşa Döneminde Osmanlı Devleti’nin himayesi altına girmiştir.

Kara yolunu kullanarak kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi otobüs firmalarını tercih ederek de rahat bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

erikli keşan

Keşan’a gelen ziyaretçiler yaz aylarında tatil yapmak için Erikli’yi tercih ederek pansiyonlarda kalabilirler. Kamp severler ise Erikli, Gökçetepe ve Mecidiye bölgesinde kamp alanlarını tercih edebilirler.

Keşan ziyareti sırasında tabii ki de mutlaka tatmanız gereken lezzetler bulunmaktadır. Peynir helvası ve satır et denemeniz gereken yiyecekler arasında yer alır.

ERİKLİ OTELLERİ İÇİN TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ