Bandırma İstanbul Arası Ulaşım Tatil Rehberi | Otel10.com
21.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Bandırma İstanbul Arası Ulaşım

Bandırma İstanbul Arası Ulaşım
Misafir Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Balıkesir’in en güzel ilçelerinden olan Bandırma hafta sonu kaçamakları ya da kısa tatiller için İstanbul sakinlerinin gitmeyi en çok tercih ettiği yerlerden birisi. Bandırma’nın etrafındaki turistik yerler ve kentin sakin yapısı metropolden kaçanlar için son derece cazip.

Bandırma ayrıca İstanbul’dan Ege’ye gitmek ya da tam tersi şekilde Ege’den İstanbul’a gitmek için sık tercih edilen bir kalkış noktası olarak düşünülebilir. Özellikle kendi aracı ile seyahat edenlerin zaman ve yakıt tasarrufu için tercih ettiği deniz seyahati için mükemmel bir duraktır.

Bandırma – İstanbul Arası Ulaşım

Bandırma İstanbul arası ulaşım, düzenlenen feribot seferleri ile oldukça hızlı ve ekonomik. Bandırma’dan yapılacak kısa bir deniz seyahati ile Yenikapı ve Bostancı’ya ulaşmak mümkün. Bandırma Feribot İskelesi ile Yenikapı Feribot İskelesi arası mesafe ortalama 353 km’dir.

İstanbul Yenikapı’dan hareket eden feribotlarla Bandırma’ya gitmek yaklaşık olarak 2 saat sürüyor. Bandırma’ya ulaştıktan sonra Bandırma’yı gezerek karayolu üzerinden Balıkesir’in diğer ilçelerine de kolayca gidebilirsiniz.

Bandırma’dan İstanbul’a gitmek için bir diğer seçenek de İDO Bandırma İskelesi olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar fiyat olarak biraz tuzlu olsa da hızlı ulaşım sağladığı için İDO popülerliğini kaybetmiyor. Konforlu ve hızlı bir ulaşım için deniz otobüsleri en iyi seçim olarak düşünülmektedir. Eğer siz de Bandırma’dan İstanbul’a gitmek için deniz yolu kullanacaksanız İDO’yu tercihleriniz arasına almalısınız.

Yenikapı – Bandırma

Sefer süresinin yaklaşık 2 saat olduğu Yenikapı – Bandırma arasında günde en az iki sefer düzenlenmektedir. Cuma ve hafta sonu sefer sayısında artış olmaktadır. Sefer sayıları yaz tatilinin yoğun olduğu dönemde daha da fazlalaşmaktadır. Aynı şekilde Bandırma – Yenikapı seferleri de günlük olarak düzenlenmektedir.

Yenikapı – Bandırma İdo Feribot Saatleri

ido-bandirma-saatler

Pendik – Bandırma Karayolu İle Ulaşım

Pendik’ten Bandırma’ya karayolu ile da gidilebilir. Eğer kendi aracınız ile gidecekseniz şöyle bir güzergah izleyebilirsiniz. Pendik’ten Gebze’ye ulaştıktan sonra Sapanca’ya varmadan batı yönünde bir U dönüşü yaptıktan sonra Gemlik’e ulaşırsınız. Gemlik’ten Bursa’ya ve oradan da Karacabey üzerinden Bandırma’ya geçebilirsiniz. Yaklaşık olarak 4,5 saat sürecek bu kara yolculuğu 220 km’lik bir yol haritasından oluşmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ