Erikli’de Gezilecek Yerler Blog | Otel10.com
22.09.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Erikli’de Gezilecek Yerler

Erikli’de Gezilecek Yerler
Misafir Puanı
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Erikli’de gezilecek yerleri merak ediyorsunuz biliyoruz. Saroz Körfezi’nin saklı kalmış doğal güzellerinden biri olan Erikli ziyaretinizde gezebileceğiniz pek çok nokta bulunmaktadır.

Erikli’de Gezilecek Yerler

Saroz Körfezi

Saroz Körfezi: Dünyada kendi kendini temizleyen deniz olma özelliği ile ön plana çıkan körfez manzarasında huzurlu ve sakin bir zaman geçirebilirseniz. Erikli merkeze 3 km uzaklıktadır.

Erikli Tuz Gölü

Erikli Tuz Gölü: Eski zamanlarda Osmanlı’nın tuz ihtiyacını gidermek için kullanılan göl, günümüzde çevresindeki inşaatlaşma yüzünden ıslah çalışmaları yapılmaktadır. Göçmen kuşların yaşadığı ve yavruladığı yerlerden birisi olan gölde, flamingolar bulunmaktadır. Bahar ve yaz aylarında ziyaret edebilirsiniz.

İbrice Limanı: Dalış yapma konusunda en popüler yerlerden biri olan İbrice Limanında kıyı şeridi boyunca istediğiniz yerde durarak dalış yapabilirseniz. Profesyonel olmayıp eğitim almak isterseniz böyle bir seçeneğinizde mevcut. Suda deniz kestanesi bulunduğundan paletle girmeniz gerekmektedir. Limanın derinliği 45 metreye kadar gitmektedir.

Erikli Sahili

Erikli Sahili: Çok sayıda canlı türüne ev sahipliği yapan sahil, akvaryum olarak da bilinmektedir. Erikli Plajına yakın konaklayabileceğiniz çok sayıda tesis bulunmaktadır. Plaja girişler ücretsizdir.

Erikli’ye geldiğinizde aynı zamanda çevresindeki şirin köyleri de ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz köyler arasında Danişment, Koruklu, Çelitik ve Beyköy bulunmaktadır.

ERİKLİ OTEL VE PANSİYONLARI İÇİN TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ