Arsuz Otelleri, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022 | Otel10.com
18.01.2022 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Arsuz Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022

Arsuz Otelleri ve Pansiyonları

Arsuz otel, apart otel ve pansiyon fiyatları tesis ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz tesisi arayabilirsiniz.

 

Arsuz Hakkında

arsuz-otelleri

Arsuz otelleri Hatay’da en güzel kalınacak yerler arasındadır. Tavsiye ettiğimiz Arsuz otelleri çok uygun fiyatlarla hizmet vermek ile birlikte müşteri memnuniyetini üst seviyede tutabilmek için çalışmaktadırlar.

Arsus’un bilenen tarihi Seleucos İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır. Bizans ve Roma dönemlerinde önemli bir liman kenti olan ilçede birçok o dönemlere ait kalıntılar olsa bile günümüzde askeri bölgede kaldıkları için ziyarete açık değildir.

Arsuz’da Gezilecek Yerler
Meryem Ana Havuzu , Hristiyanlar tarafından kutsal olduğundan dolayı her yıl 14 Ağustos’da dini törenler düzenlenmektedir. Arsuz merkeze 7 kilometre uzaklıktaki Meryem Ana Havuzu’nda rivayetlere göre sıcak su günahı, soğuk su kutsallığı sembolize etmektedir.
Kutsal Havariler Kilisesi, Arsus’a 4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yapılan kazı çalışmaları sonucunda Kutsal Havariler Kilisesi olduğunu anlaşılan yapıya giriş ücretsizdir.
Mar Yuhanna Kilisesi, restore edilerek 2017 yılında tekrar açılmıştır. Rum Ortodoks Kilise örneği olan bu kilise ibadete açık ve girişler ücretsizdir.

Arsuz’da halka açık plajlarla birlikte işletme ve tesislere ait özel plajlarda bulunmaktadır.
Arsuz Halk Plajı, en temiz en çok tercih edilen plajıdır. Merkezde bulunan plajın çevresinde çok sayıda konaklama mekanları bulunmaktadır.
Gözcüler Plajı, dilerseniz kamp yapabileceğiniz ücretsiz plajlardandır.
Gülcihan Plajı, çok tercih edilen plajlardan birisidir. Girişin ücretsiz olduğu plajda soyunma kabini, duş ve yeme-içme mekanları hizmetleri bulunmaktadır. Çevresinde apart oteller bulunmaktadır.
Arsuz Otel Plajı, Arsuz Halk Plajı ile birleşik konaklama yapmadan plajından yararlanabileceğiniz bir plajdır. Restoran, cafe, bar hizmetleri bulunmaktadır. Girişleri ücretlidir.

Arsus’a Ulaşım
Arsuz ile Antakya arasında sabah ve akşam olmak üzere seferler düzenlenmektedir. İstanbul – Arsuz arası 1050 km, yolculuk süresi ise 11-12 saattir.