Eceabat Otelleri, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022 | Otel10.com
18.01.2022 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Eceabat Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022

Eceabat Otelleri ve Pansiyonları

Eceabat otel, apart otel ve pansiyon fiyatları tesis ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz tesisi arayabilirsiniz.

 

Eceabat Hakkında

eceabat-otelleri

Eceabat otelleri; Çanakkale Eceabat’ta konaklayabileceğiniz sakin ve huzurlu, denize sıfır oteller ve pansiyonlar çok uygun fiyatlara sizi bekliyor.

Eski adı Maydos olan Eceabat ilçesi, geçmiş dönemlerde birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Son olarak Osmanlı Devleti’nin izleri görülen ilçede pek çok Osmanlı kaleleri bulunmaktadır. Sestos, Bigalı Kalesi, Kilitbahir Kalesi, Seddülbahir Kalesi, Namazgah Tabyası gezebileceğiniz anıtsal kalelerdir.

Sestos Kalesi, ilçe merkezine 4 kilometre uzalıkta Yalova Köyü’nde yer almaktadır.
Bigalı Kalesi, Eceabat’a 5 kilometre uzaklıkta Sestos Kalesi’nde kullanılan taşlarla yapılmıştır.
Kilitbahir Kalesi, Osmanlı Devleti için önemli bir mimariye sahiptir. 7 katlı yapılan iç kalenin yonca yaprağı biçiminde üç avlusu bulunmaktadır.
Namazgah Tabyası, ismini askerlerin boş alanda toplu namaz kılmasından almıştır.

Eceabat’ta tarihi geçmişin yanı sıra gezebileceğiniz farklı doğal güzellikler ve müzeler de bulunmaktadır.

Eceabat Gelibolu Tarihi Milli Parkı, 1973’te Gelibolu Yarımadası’nın güney ucunda kurulmuştur. Eceabat ilçesinin neredeyse tamamını kapsayan park, Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı bölge olarak bilinmektedir.

Şehirler Anıtı, 1. Dünya Savaşı ve Çanakkele Savaşı’nda şehit olan Türk askerlerinin anısına yaptırılmıştır. Dört ayak ve bir kubbeden oluşan anıt, yukarıdan bakıldığında “M” şeklinde görülmektedir.

Barış Müzesi, Küçük Anafartalar köyünde yer almaktadır. Müzenin yanında anıt şehitlikler bulunur.

Mehmet Çavuş Anıtı, adını Mehmet Çavuş ve 25 askerinin Anzaklara karşı bölgeyi savunmasından alan Cesaret Tepesi’nde yer almaktadır.

Havuzlar Şehitliği ve Anıtı, Şehit olan Yüzbaşı Kemal Bey, Selanikli Teğmen İsmail Efendi ve sekiz askerinin anısına yapılmıştır.

57. Piyade Alayı Şehitliği, 57. alaya bağlı 628 asker için yapılmıştır.

Kabatepe Müzesi, bölgede çok sayıda ziyaretçi alan noktalardan birisidir. Müzede 712 eseriyle Çanakkale Savaşı’nda kullanılan silahlar, mermiler, giysiler ve fotoğraflar sergilenmektedir.