Babakale Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2021 | Otel10.com
28.10.2021 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Babakale Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2021

babakale otelleri

Babakale Otelleri ve Pansiyonları

Babakale otel, apart otel ve pansiyon fiyatları tesis ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz tesisi arayabilirsiniz.
Reklam

Narcissus Otel

  • 0286 747 00 14
  • Babakale, Ayvacık

Babakale Hakkında

Babakale otelleri; Çanakkale Babakale’de konaklayabileceğiniz sakin ve huzurlu, denize sıfır oteller ve pansiyonlar çok uygun fiyatlara sizi bekliyor.

Babakale köyü ülkenin en batısında Bababurnu’nun uç kısmında yer alır. Babakale’nin diğer adı “Akvaryum” dur ve Ayvacık ilçesinin Gülpınar Beldesine bağlıdır. Ayrıca Asya kıtasınında en uç noktasıdır.

Babakale’de Neler Yenir ?

Has Zeytinyağı, Zeytin, Kekik Suyu, Mevsimine göre taze balıklar, Karides Tatlısı, Kalamar Dolması, Kalamar Tava , Ezine peyniri Babakale restoranlarında Papalina gibi Körfez balıklarından yiyebilir, rakı – balık keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca keşkek, hoşmerim, kaya koruğu, hindiba, pırasa böreği ve ısırgan çullamasını tadabilirsiniz.

Babakale’de Gezilecek Yerler

Babakale Kalesi, Babakale Feneri

Babakale’ye Ulaşım

İstanbul’dan Trakya yönüne özel araç ile çıkış yapanlar Gelibolu’dan Çanakkale’ye saat başı kalkan feribotlarla geçtikten sonra Ezine’den Gürpınar yolu ile veya Ayvacık Behramkale üzerinden Babakale’ye ulaşabilirler.