Babakale Pansiyonları ve Apartları 2020 | Otel10.com
30.09.2020 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Babakale Pansiyon ve Apart Otel Fiyatları 2020

babakale otelleri

Babakale Konaklama

Babakale pansiyon ve apart otel fiyatları tesislere ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz pansiyonu arayabilirsiniz.
Reklam
Narcissus Otel
  • 0286 747 00 14
  • Babakale, Ayvacık

Babakale Hakkında

Babakale otelleri En uygun gecelik 180 TL’den başlayan otel fiyatları kredi kartsız otelde ödeme imkanı ve direk otelden güvenilir rezervasyon otel10.com’da.

Babakale köyü ülkenin en batısında Bababurnu’nun uç kısmında yer alır. Babakale’nin diğer adı “Akvaryum” dur ve Ayvacık ilçesinin Gülpınar Beldesine bağlıdır. Ayrıca Asya kıtasınında en uç noktasıdır.

Babakale’de Neler Yenir ?

Has Zeytinyağı, Zeytin, Kekik Suyu, Mevsimine göre taze balıklar, Karides Tatlısı, Kalamar Dolması, Kalamar Tava , Ezine peyniri Babakale restoranlarında Papalina gibi Körfez balıklarından yiyebilir, rakı – balık keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca keşkek, hoşmerim, kaya koruğu, hindiba, pırasa böreği ve ısırgan çullamasını tadabilirsiniz.

Babakale’de Gezilecek Yerler

Babakale Kalesi, Babakale Feneri

Babakale’ye Ulaşım

İstanbul’dan Trakya yönüne özel araç ile çıkış yapanlar Gelibolu’dan Çanakkale’ye saat başı kalkan feribotlarla geçtikten sonra Ezine’den Gürpınar yolu ile veya Ayvacık Behramkale üzerinden Babakale’ye ulaşabilirler.