Burgazada Otelleri, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022 | Otel10.com
18.01.2022 - Balıkesir Tatil Yerleri
Otel10.com

Burgazada Otel, Pansiyon, Apart Fiyatları 2022

Burgazada Otelleri ve Pansiyonları

Burgazada otel, apart otel ve pansiyon fiyatları tesis ve rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için beğendiğiniz tesisi arayabilirsiniz.

 

Burgazada Hakkında

burgazada-otelleri

Burgazada otelleri Adalar’da sizlere İstanbul’un stresinden uzak mükemmel bir tatil sunuyor. Uygun fiyatlı Burgazada otelleri hakkında bilgi almak için tavsiyelerimizi okumanızda fayda var.

Burgazada, Prens Adaları olarak bilinen 9 adanın üçüncü en büyük adasıdır. Tarihi yapıları, benzeriz koyları ve eşsiz manzarasıyla mutlaka tatilinizi geçirmek isteyeceğiniz yerlerden birisidir.

Burgazada’ya ziyaretlerinizi bahar ve yaz mevsimlerinde gerçekleştirmeniz size daha keyifli bir gezi fırsatı sunacaktır.

İstabul Bostancı’dan herhangi bir deniz yolu taşıtını kullanarak adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Burgazada’da Gezilecek Yerler
Aya Yani Kilisesi, Burgazada için önemli bir yere sahiptir. Kilise mimarisiyle gelen ziyaretçilerin oldukça ilgisi çekmektedir.
Hristos Manastırı, Bayrak Tepe’de bulunmaktadır. Bu tepede oldukça güzel bir manzara sizleri beklemektedir.
Sait Faik Müzesi, öykü yazarı Sait Faik Abasıyanık’a ait bir köşktür. Vefatının ardından müze haline getirilen köşk ziyaretçilere ücretsizdir.
Kalpazankaya Plajı ve Restoranı, adanın arka kısmında yer almaktadır. Ana yemekleri balık çeşitlerinden oluşan menüde tandır kebabı ve ızgaralar bulunmaktadır. Lokantanın alt kısmında ise Kalpazankaya Plajı bulunmaktadır.
Burgazada Halk Plajı, bir diğer adıyla Altı Numara Plajı taşlık bir sahile sahiptir.
Madam Martha Koyu, Burgazada İskelesi’ne 2 kilometre mesafededir. Taşlık bir sahile sahip olan koyda kamp yapmak yasaklanmıştır.